Illustrasjon til: Næringslivet samler seg for lyntog! Konferanse 11. mai i Oslo
Publisert:
26.4.2012

Næringslivet samler seg for lyntog! Konferanse 11. mai i Oslo

Næringslivet inviterer til lyntogkonferanse i Oslo 11. mai, med fokus på høyhastighetsbaner i flerbrukskonsept. - Vi står foran et paradigmeskifte i norsk samferdsel, og ønsker nå å bringe flere fagmiljø inn i diskusjonen om lyntog i Norge, sier Jostein Soland på vegne av næringsforeningene som står som arrangører.

STORTINGET VIL HA LYNTOG. VIL HA LYNTOG. HVORFOR?

Fullstendig program for konferansen

Pressemeldingen fra arrangørene

Svært interessant for norsk næringsliv

Det tyske utredningsselskapet Deutsche Bahn International har siden januar 2008 gjennomført et omfattende utredningsarbeid for et lyntognett i Norge. Utredningen skiller seg fra Jernbaneverkets lyntogutredning bl.a. ved å inkludere godstrafikk, regionaltrafikk med mange stasjoner underveis og hele IC-trafikken på Østlandet. Dette er et av alternativene næringslivet nå vil trekke frem i lyset.

- Et slikt lyntogkonsept som Deutsche Bahn har utredet er svært interessant for norsk næringsliv og vil by på spennende utviklingsmuligheter for byer og regioner både i og utenfor det sentrale Østlandsområdet, sier Jostein Soland i Næringsforeningen i Stavanger-regionen.

Positivt samfunnsøkonomisk regnskapDette høyhastighetskonseptet vil gi ca. 80% av befolkningen i Norge tilgang på lyntog i nærheten av der de bor. Det er et flerbrukskonsept som gir et positivt samfunnsøkonomisk regnskap, og driftsøkonomien viser et overskudd som vil kunne finansiere vesentlige deler av investeringene i både togmateriell og infrastruktur. Konseptet er også helt i tråd med Stortingets ma°lsettinger i Nasjonal Transportplan 2010 – 2019 om slike flerbruksbaner.

- Vi vil oppfordre myndighetene til å føre en samferdselspolitikk som bidrar til vekst og verdiskapning over hele landet, og mener at Deu­tsche Bahns lyntogkonsept for Norge må tas med i vurderingen frem mot behandlingen av Nasjonal Transportplan i 2013.

Et spennende og sammmsatt programm for konferansen

På konferansen kommer bl.a. prosjektleder Ottmar Grein fra Deutsche Bahn for å presentere deres utredning. Bo-Lennart Nelldal, professor og leder av togtrafikkgruppen ved Kungliga Tekniska Högskolan i Stockholm, vil bl.a. snakke om hvilke mål EU setter for lyntog fram mot 2030, og Nils Terje Furenes, bedriftsrådgiver og tidligere konsernøkonom i DNB, vil snakke om innovasjonstenkning i ”Pengelandet Norge”. I tillegg vil flere næringslivsledere og politikere bidra med innlegg og i diskusjonen på konferansen.

DATO: Fredag 11. mai - kl. 10.00 – 15.00

STED: Oslo Handelsstands Forenings lokaler, Paléet, Karl Johans gt. 37 A

GRATIS ADGANG

NB: Påmelding innen 5. mai til: admin@ohf.no

ARRANGØRER: Oslo Handelskammer, Oslo Handelsstands Forening, Bergen Næringsråd, Næringsforeningen i Stavanger-regionen, Næringsforeningen i Trondheimsregionen, Aalesunds Handelsforening, Haugesundregionens Næringsforening, Vest-Telemark Næringsutvikling, og Næringsforeningen i Kristiansandsregionen.

Alle aktuelt

Les også:

Jente ser ut vindu i tog.
Endelig en ny høyhastighetsutredning i Norge
15. november hadde vi gleden av å presentere de første rapportene fra det spanske selskapet Sener sin utredning om høyhastighetsbanen Oslo/Skien – Bergen/Haugesund/Stavanger, kalt Vestlandsbanen. I debatten om høyhastighetsbaner i Norge har man savnet et nytt og oppdatert grunnlag, siden tidligere, omfattende utredninger nå ligger 12 år tilbake i tid. Seners utredning vil derfor være interessant også for andre aktuelle høyhastighetsbaner i Norge og til våre naboland.
Publisert:
26.2.2025
Illustrasjon til: Blir du med og tenker litt større, Støre?
Blir du med og tenker litt større, Støre?
Støre syntes det var fint å kjøre lyntog i Kina, med litt over fire timer for ei strekning nesten like lang som Oslo–Tromsø. Men han så ikke for seg å knytte Norge bedre sammen med høyhastighetsbaner. Her går nesten alle jernbanemidlene til det sentrale Østlandet. Markedet, mulighetene og behovene for raske, moderne tog i resten av landet har man tydeligvis vanskelig for å se. Slik innleder lederne og sekretær i Lyntogforum Vestlandsbanen kronikken sin i Stavanger Aftenblad 26.11.2024.
Publisert:
30.11.2024
Illustrasjon til: Innlegg: Norsk export og næringspolitikk
Innlegg: Norsk export og næringspolitikk
Et nett av høyhastighetstog vil knytte hele Sør-Norge, på sikt også Nord-Norge, tett sammen, skriver Ivar Sætre i et innlegg i Sunnmørsposten i dag.
Publisert:
18.9.2024
Illustrasjon til: Ny høyhastighetsutredning kommer. Første del i november, siste del i januar
Ny høyhastighetsutredning kommer. Første del i november, siste del i januar
Det spanske selskapet Sener er nå i innspurten av en ny høyhastighets-utredning. I første omgang undersøker Sener Vestlandsbanen over Haukeli, men resultatene herfra vil ha stor betydning også for andre strekninger og for utviklingen av norsk jernbane generelt. Norsk Bane, er oppdragsgiver for utredningen.
Publisert:
18.9.2024
Illustrasjon til: Faglig vurdering av KVU Nord-Norgebanen
Faglig vurdering av KVU Nord-Norgebanen
På oppdrag fra Troms og Finnmark fylkeskommune har Norsk Bane AS gått gjennom Jernbanedirektoratets konseptvalgutredning om Nord-Norgebanen, som ble lagt fram 27.9.2023.
Publisert:
14.11.2023
Ved å klikke «Godta» aksepterer du lagring av cookies/informasjonskapsler på denne enheten. Cookies blir brukt til å utbedre side navigering, og samle brukerstatistikk for nettsiden for å forbedre innhold og brukeropplevelse. Du kan selv administrere hva du samtykker til ved å klikke på Preferanser. Les vår Personvernerklæring for mer informasjon.